Wytrzymała pompa magnetyczna!

Wytrzymała pompa magnetyczna!

Dzięki swojej nietypowej konstrukcji zdobywa znaczną przewagę nad innymi modelami. Nie może zatem dziwić, że jest coraz częściej wybierana, szczególnie przez właścicieli rozmaitych zakładów przemysłowych. Pompa magnetyczna znajduje zastosowanie zarówno w wielkich przedsiębiorstwach, jak i prywatnych gospodarstwach. Zobacz, dlaczego!

Brak uszczelnienia mechanicznego – wyróżnik pompy magnetycznej

Tym, co wyróżnia ten rodzaj urządzenia, jest brak uszczelnień. Takie rozwiązanie możliwe jest dzięki dość nietypowej budowie układu mechanicznego. Sprzęgło magnetyczne, które odpowiada za przenoszenie momentu obrotowego silnika na wirnik, składa się z dwóch magnesów. Jeden z nich pełni funkcję elementu napędzającego i znajduje się na zewnątrz, w wale, drugi zaś jest częścią napędzaną umieszczoną w rotorze. Rozdzielone są one od siebie korpusem, w środku konstrukcji.

To właśnie ta wewnętrzna separacja magnesów sprawia, że nie zachodzi potrzeba połączenia wału z wirnikiem, a tym samym wyeliminowany został problem związany z koniecznością stosowania uszczelnienia.

Zalety konstrukcji pompy magnetycznej

Nie bez powodu inżynierowie opracowali taki projekt budowy urządzenia. Brak uszczelek ma wiele zalet. Jedną z nich, która sprawia, że tego typu pompa magnetyczna  znajduje szerokie zastosowanie w zakładach przemysłowych, jest możliwość hermetycznego tłoczenia mediów. Z jednej strony zostaje zredukowane ryzyko wycieków, z drugiej do substancji nie przedostaje się kurz, tlen czy inne czynniki zewnętrzne, co pozwala zachować jej skład bez najmniejszej zmiany cząsteczkowej.

Postaw na pompę magnetyczną!

Specjaliści podkreślają, że zdecydowanie najczęstszą przyczyną uszkodzeń pomp jest awaria właśnie elementów stanowiących uszczelnienia. Dlatego modele magnetyczne psują się rzadko, zapewniają wieloletnie wykorzystanie bez konieczności przeprowadzania czasochłonnych i kosztownych napraw.