Nasiona marihuany Pineapple Express — co grozi za ich zakup?

Nasiona marihuany Pineapple Express — co grozi za ich zakup?

Tematyka dotycząca marihuany (w tym również medycznej) budzi niemałe kontrowersje wśród polskiego społeczeństwa. Dla niektórych niemal każdy produkt zawierający konopie jest nielegalnie dopuszczony do obrotu i za jego posiadanie grożą poważne konsekwencje prawne. Sprawdź, jakie działania są legalne oraz gdzie można zakupić nasiona marihuany Pineapple Express.

Polskie prawo a sprzedaż ziaren konopi

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii nasiona marihuany nie są zaliczane do substancji narkotycznych. Zarówno sprzedający, jak i kupujący nie będą więc pociągnięci do odpowiedzialności karnej za dokonywane transakcje (stacjonarne lub zdalne). Kolekcjoner może posiadać dowolną liczbę i rodzaj ziaren, pod warunkiem, że jest osobą pełnoletnią. Ważne też, aby zamówione produkty pochodziły ze sprawdzonego źródła.

Co każdy kolekcjoner powinien wiedzieć o odmianie Pineapple Express?

Osoby, które decydują się kolekcjonować ziarna marihuany, powinny wcześniej zapoznać się z opisami wybieranych produktów, dzięki czemu są w stanie stworzyć zróżnicowane zestawy. Na uwagę zasługuje Pineapple Express , będący feminizowanym i autokwitnącym rodzajem konopi typu indoor oraz outdoor. Jest to krzyżówka takich odmian jak Skunk, Ruderalis, Hawaii, a także Trainwreck, którą można znaleźć w ofercie polskich i zagranicznych marek, m.in. FastBuds, Barney’s Farm, GrowSeed oraz G13 Labs. 

Rynek konopi — co jest legalne, a co zakazane?

Sam zakup oraz posiadanie nasion są w pełni zgodne z obowiązującymi przepisami, dlatego pełnoletni kolekcjonerzy nie muszą obawiać się żadnych konsekwencji prawnych. Sprawa komplikuje się w przypadku, gdy właściciel ziaren podejmuje próbę wyhodowania rośliny. W sklepach można też legalnie kupić haszysz CBD czy olejki konopne, w składzie których nie ma psychoaktywnej substancji THC.