Najciekawsze kosmetyki do kąpieli — co można znaleźć i co warto wybrać?

Najciekawsze kosmetyki do kąpieli — co można znaleźć i co warto wybrać?

Kąpiel to przede wszystkim zabieg higieniczny, ale dla niewielu osób jest wyłącznie tym. Czy to prysznic, czy wylegiwanie się w wannie, jest to też sposób na relaks, a nawet część rytuału pielęgnacyjnego. Zabiegi te będą jeszcze efektywniejsze gdy sięgnie się po odpowiednie produkty. Dzięki dobrym kosmetykom proces oczyszczania ciała może stać się prawdziwą ucztą dla zmysłów. Sprawdź, co można znaleźć w sprzedaży.

Nowoczesne kosmetyki do kąpieli

Do mycia ciała można oczywiście użyć mydła, ale trzeba wybrać produkt naturalny, na przykład mydło marsylskie albo glicerynowe. Zwykłe mydełka dostępne w sklepach składają się przede wszystkim z substancji wysuszających, więc naruszają naturalną barierę hydrolipidową skóry. To samo dotyczy zwyczajnych żeli pod prysznic, których wobec tego należy unikać —  mimo że przyjemnie się pienią i często pięknie pachną.

Dobrą alternatywą dla tych klasycznych produktów będą nowoczesne propozycje od producentów stawiających na naturalne wyroby. Wyróżniają się one składem, wyglądem, a także nietypowymi nazwami, jak mleko do kąpieli, galaretka, pianka, sorbet czy nawet czekolada. Jak nietrudno się domyślić, mają też piękne, jadalne zapachy, więc za ich pomocą można uczynić kąpiel niezwykle przyjemnym, relaksującym zabiegiem.

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry

Ważną cechą wymienionych kosmetyków jest fakt, że umożliwiają one nie tylko oczyszczanie ciała i przy okazji uprzyjemnienie sobie kąpieli, ale też pielęgnują skórę, za co odpowiadają zawarte w nich składniki, między innymi olejki. Nawilżenie ciała w momencie jego mycia to bardzo ważna korzyść, nie tylko w przypadku skóry suchej i skłonnej do wysuszania. W ten sposób wzmacnia się naturalną warstwę hydrolipidową zamiast ją naruszać —  co robią kosmetyki chemiczne. Jest to dobry wstęp do pielęgnacji oraz sposób na uniknięcie nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia po kąpieli.

Można też sięgnąć po myjące kosmetyki peelingujące. To dobry wybór dla osób niemających czasu na klasyczny peeling czy chcących dzień po dniu cieszyć się gładką skórą. Systematyczne usuwanie martwych komórek naskórka jest też oczywiście ważne dla zdrowia.

Mycie i odżywienie

Kosmetyki myjące o działaniu odżywczym to dziś norma, wystarczy tylko zamienić na nie stosowane do tej pory produkty, by zauważyć różnicę w kondycji i nawilżeniu skóry. Jej odżywienie już w czasie mycia pozwoli lepiej o nią zadbać.