Materace sprężynowe zalety i wady

Dawniej stanowiły najpowszechniejsze rozwiązanie. Obecnie ustępują nieco miejsca modelom piankowym, ale wciąż wiele osób stawia właśnie na nie. Nie może to dziwić, bo materace sprężynowe mają wiele atutów i warto je kupić. Jakie korzyści płyną z ich stosowania? Czy mają one słabe strony? Sprawdź!

Nowoczesna technologia

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że sprzedawane obecnie modele wyposażone w sprężyny, mają zupełnie inną konstrukcję (poprawioną), niż te, które były produkowane dawniej. Są to tzw. rodzaje kieszonkowe. Nazwa ta pochodzi od budowy. Każda metalowa spirala umieszczona jest w specjalnej fizelinowej kieszonce, która zostaje odpowiednio sklejona.

Taki układ sprawia, że poszczególne elementy są unieruchomione, nie przebijają na zewnątrz, a podłoże nie skrzypi podczas przekręcania się i jest bardzo wygodne. Nowoczesny materac sprężynowy jest zupełnie inny niż ten, który znany jest sprzed wielu lat, zapewnia komfort i jest bezpieczny dla kręgosłupa.

Materace sprężynowe – zalety

Jest wiele powodów, dla których klienci sięgają właśnie po tego typu produkty, a nie np. ich piankowe odpowiedniki. Udoskonalona konstrukcja sprawia, że stwarzają one idealne warunki dla zdrowego snu. Dlatego duża liczba osób wybiera materace sprężynowe. Zalety tych modeli są nieocenione!

Elastyczność punktowa

Największym plusem materaca sprężynowego jest autonomiczna praca każdej spirali. Ich samodzielne reagowanie na nacisk wytwarza efekt określany zjawiskiem elastyczności punktowej. Oznacza to, że odkształcają się one jedynie w miejscach, na które działa ciężar. Dzięki temu podłoże dopasowuje się do kształtu i wagi ciała, stwarzając mu idealne podparcie, co zapewnia bezpieczne ułożenie układu szkieletowo-mięśniowego. Ma to znacznie przede wszystkim dla kręgosłupa oraz stawów.

Komfortowy odpoczynek

Zdrowe ciało to największy plus, ale równie istotna jest możliwość zaznania głębokiego odpoczynku. Tak komfortowe łóżko pozwala w pełni zrelaksować się podczas spania. Po przebudzeniu można wstać, nie odczuwając bólów, będąc odprężonym i zregenerowanym.

Wady

Oczywiście, jak niemal w każdym przypadku, można wskazać też pewne wady korzystania z takich modeli. Jedną z nich jest dość duża waga, co sprawia, że produkty nie są łatwe do przenoszenia. Na szczęście jest to czynność, którą wykonuje się raz i przy pomocy innej osoby można sobie z nią poradzić. Trzeba mieć też świadomość, że decydując się na materace sprężynowe, cena może być większa w porównaniu z wariantami piankowymi oraz innymi. Zdecydowanie jednak warto dopłacić, by cieszyć się zdrowym snem.

Stawiaj na najlepsze wyroby!

Zawsze należy kupować jedynie wyroby renomowanych producentów, którzy gwarantują wysoką jakość. Tańsze odpowiedniki mogą kusić wizją oszczędności, ale jest to tylko pozorna korzyść. Zazwyczaj nie zapewniają one komfortu, nie są bezpieczne dla stawów i szybciej się zużywają. Stawiaj tylko na profesjonalne produkty!