Jaki jest koszt ślubnej sesji fotograficznej?

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu wielu osób. Aby zapamiętać ten wyjątkowy dzień, warto dobrze się do niego przygotować i między innymi poszukać fotografa, który uwieczni na zdjęciach nie tylko ceremonię oraz wesele, ale także i Was. Takie pamiątki mogą przez wiele lat przypominać Wam ten szczególny czas. Jaki jest koszt sesji ślubnej? Może być on naprawdę zróżnicowany – przeczytaj artykuł i sprawdź, od czego zależy finalna cena.

Czas i miejsce sesji zdjęciowej

To dwa bardzo istotne czynniki decydujące o całkowitym koszcie wykonania usługi. Pary, które decydują się na sesję w dniu ślubu i w miejscu, w którym odbywa się wydarzenie lub w jego pobliżu, mogą liczyć na zdecydowanie niższe ceny, które często wliczane są w skład całego pakietu. Natomiast jeśli zależy Wam na tym, by zdjęcia były wykonywane w innym terminie, a także i miejscu, to należy się liczyć z dodatkowymi opłatami za czas pracy fotografa. Może to się również wiązać z koniecznością pokrycia kosztów przejazdu lub noclegu.

Aranżacja przestrzeni i nie tylko

Planując sesję ślubną, warto pomyśleć również o aranżacji przestrzeni, w której ma się ona odbyć. Jeśli zdjęcia mają być robione na przykład w ogrodzie przy restauracji lub w budynku, w którym odbywa się wesele, to na pewno można wykorzystać część dekoracji przygotowanych na sali. W innej sytuacji do kosztu należy doliczyć na przykład ewentualne dodatki. Trzeba pamiętać również o tym, że w dniu ślubu pary młode po prostu bardzo dobrze się prezentują, panie mają wykonany makijaż, a cała otoczka dodaje nowożeńcom uroku. Takie okoliczności sprzyjają pięknym zdjęciom!

Ile za to zapłacicie?

Koszt pakietu ślubnego wykonanego przez doświadczonego fotografa może wahać się od 2500 do ponad 6000 złotych i często wlicza się w to sesję pary młodej. Wszystko zależy od tego, jakie usługi mają być zrealizowane i w jakich okolicznościach. Szukając oszczędności, warto zastanowić się, które elementy można ze sobą połączyć i wybrać optymalne, także dla budżetu, rozwiązanie.