Jak NIE chodzić w szpilkach? Szybka nauka chodzenia na szpilkach!

Chodzenia w butach na wysokim obcasie trzeba się nauczyć. To czynność wymagająca praktyki i znajomości kilku ważnych zasad. Warto dowiedzieć się, jakich błędów należy unikać i od czego zacząć. Zobacz!

Odpowiednie buty

Najlepiej stopniowo zwiększać wysokość obcasów. Jak przy nauce wielu innych rzeczy, dobrze jest podzielić proces na parę etapów zaawansowania. Osoby, które nie są przyzwyczajone do szpilek, nie powinny od razu celować w modele z piętą uniesioną bardzo wysoko. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od butów na koturnie i słupku. Dają one największą stabilność. W przypadku pierwszej pary szpilek należy:

  • precyzyjnie dopasować rozmiar obuwia,
  • wybrać model z zapięciem, które będzie zapobiegać wysuwaniu się stóp.

Zakupy warto robić w dobrych sklepach, które znane są z produktów wysokiej jakości. Materiał obuwia musi być wygodny i solidny. Dla ułatwienia można zakupić specjalne wkładki żelowe. Ich zadaniem jest zapobieganie odciskom i zapewnienie miękkiego, komfortowego podłoża.

Lekcja chodzenia

Chodzenie w szpilkach wymaga nieco innego ułożenia ciała. Dla najlepszego efektu konieczne jest wyprostowanie sylwetki. Dla pewnego i stabilnego chodu przydają się proste plecy oraz uniesiona głowa. Ciężar należy przenosić z pięty na palce. Reguła ta nie obowiązuje w przypadku wchodzenia po schodach. Wówczas o podłoże opiera się przednią część buta. Warto wyobrazić sobie, że chodzi się po dwóch równoległych liniach. Nie można przechylać ciała w żadną ze stron i trzeba zadbać o symetrię chodu.

Każde szpilki powinno się spokojnie przetestować i rozchodzić. Kupowanie nowego obuwia na dzień przed imprezą może się nie sprawdzić. Trzeba dać sobie czas i ćwiczyć kroki na różnych podłożach. Przed wyjściem na miasto można spróbować spaceru po wnętrzu swojego domu.

Wysokie obcasy dla każdego

Każdy może nauczyć się chodzenia w szpilkach. Trzeba jedynie być cierpliwym i pamiętać o odpowiednim rozłożeniu ciężaru ciała. Najlepsze efekty przynosi stopniowe zwiększanie wysokości obcasów i regularna praktyka.