Jak działa i gdzie znajdzie zastosowanie pompa magnetyczna?

Jak działa i gdzie znajdzie zastosowanie pompa magnetyczna?

W przemyśle chemicznym niezwykle istotne jest korzystanie z dobrze dobranych narzędzi do środowiska, w jakim będą one pracowały. Chodzi o to, by stworzyć park maszynowy, który zagwarantuje ciągłość produkcji, pozwoli osiągnąć zadowalający efekt i zminimalizuje koszty prowadzenia działalności. Zobacz, dlaczego warto postawić na pompy magnetyczne.

Jak działa pompa magnetyczna?

Oczywiście jest to urządzenie przeznaczone do tłoczenia różnych mediów. Pompa magnetyczna wyróżnia się jednak od innych modeli swoją budową. Ma ona dość specyficzny układ, który rozdziela wirnik od wału wewnętrznym korpusem. Dzięki temu nie trzeba stosować systemów uszczelniających, a praca odbywa się w hermetycznych warunkach, bez nawet najmniejszych wycieków. 

Główne zadanie wykonuje tu sprzęgło mechaniczne, które przerzuca moment obrotowy silnika do rotoru, dzięki wykorzystaniu dwóch magnesów: napędzającego oraz napędzanego. 

Zalety pompy magnetycznej

Największym atutem tego urządzenia jest tłoczenie mediów bez ryzyka wycieku czy przedostawania się do nich zewnętrznych czynników. Są to także maszyny o niskim stopniu awaryjności. Najczęstszą bowiem przyczyną usterek w pompach jest system uszczelnień, którego w tych rodzajach nie ma. Została więc wykluczona najpowszechniejsza przyczyna powstających uszkodzeń. 

Gdzie pompa magnetyczna znajduje zastosowanie?

Zastosowanie takich modelów jest szerokie. Często użytkuje się je w zakładach produkcyjnych o różnych profilach. Dzięki hermetycznemu procesowi tłoczenia pompa magnetyczna może pracować z cieczami agresywnymi i niebezpiecznymi. Głównie korzystają z nich zatem firmy działające w przemyśle chemicznym, ale też galwanicznym, farmaceutycznym, fotograficznym. 

Stawiaj na jakość!

Istotne, by nabyć produkt wysokiej jakości. Dobrze sprawdzają się maszyny wykonane z polipropylenu, co pozwala uniknąć kłopotów z korozją. Ważna jest moc silnika. Należy ją dopasować do zapotrzebowania. Pomóc mogą w tym fachowcy.