Jak cieszyć się własnymi warzywami i owocami? Szklarnia ogrodowa w Twoim ogródku!

Własne warzywa z ogródka to marzenie niemal każdego właściciela domu. Żeby jednak móc cieszyć się dorodnymi plonami, należy zapewnić roślinom optymalne warunki. Często bez postawienia specjalnych konstrukcji jest to niemożliwe. Dlatego dobrze sprawdzają się szklarnie ogrodowe. Zobacz, co zyskasz, gdy na nie postawisz!

Jaką funkcję pełni szklarnia ogrodowa?

Najlepsze obiekty tego typu stawia się na aluminiowym szkielecie, mocno osadzonym w fundamentach. Ściany oraz dach tworzy szkło, które świetnie przepuszcza światło i właśnie to stanowi największą zaletę. 

Zadaniem, jakie ma do wypełnienia szklarnia ogrodowa , jest stworzenie idealnych warunków do uprawiania warzyw oraz kwiatów. Postawienie takiej konstrukcji szczególnie poleca się hodowcom roślin ciepłolubnych.

Dzięki skupianiu i przepuszczaniu promieni świetlnych przez szyby, a także ochronie przed wiatrem i przenikaniem chłodu, w środku panuje optymalna temperatura. Co więcej, obiekty tego typu wydłużają okres wegetacji. 

Zapomnij o uszkodzeniach mechanicznych roślin

Oczywiście szklarnie zabezpieczają też łodygi i liście przed uszkodzeniami mechanicznymi,  np. w wyniku opadu gradu. Ściany i dach pozwalają także na kontrolowanie procesu podlewania. Dzięki temu nie dojdzie do nadmiernego przemoczenia korzeni w trakcie intensywnych opadów. 

Na co zwrócić uwagę, kupując szklarnię?

Warto stawiać na modele z certyfikatem TUV. Gwarantuje on stabilność obiektu, dzięki czemu nie wywróci się z powodu silnego wiatru, wytrzyma nawet podmuchy o prędkości 102 km/h. Istotne też, by szklenie uwzględniało zastosowanie gumowej uszczelki, która będzie przeciwdziałała przeciekaniu. W przypadku szkła najlepiej sprawdzają się grube, pełne tafle hartowane termicznie. 

Stawiaj na jakość!

Jeżeli szklarnia ogrodowa ma służyć przez wiele lat, należy dokonać zakupu i zamówić montaż obiektu w profesjonalnej firmie. Warto sprawdzić, czy konstrukcje usługodawcy spełniają powyższe wymagania.