Historia zegarków Lacoste

Francuska marka rozpoczęła swoją działalność w 1933 roku od produkcji odzieży sportowej. Jej założycielem był uznany tenisista René Lacoste, który po zakończeniu kariery sportowej, zdecydował się na stworzenie własnej marki. W latach swojej aktywności, z uwagi na zamiłowanie do torby wykonanej ze skóry aligatora, zyskał przydomek „the Alligator”, co stało się później inspiracją do słynnego logo, prezentującego rysunek zielonego krokodyla z charakterystycznie uniesionym ogonem. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej!

Od ubrań do zegarków 

Na początku marka produkowała głównie odzież sportową, w tym słynne bawełniane koszulki polo – zaprojektowane na podstawie autorskiego pomysłu René. Z biegiem czasu firma zyskiwała na popularności, a co za tym idzie, zaczęto proponować nowy asortyment, w tym biżuterię, dodatki i perfumy. Jednym z popularnych artykułów stały się zegarki damskie Lacoste, które marka wprowadziła na rynek na początku lat 90. XX w.

Czasomierze spotkały się z dobrym przyjęciem, więc na stałe weszły do oferty. Co sezon pojawiały się nowe modele, w różnych wersjach kolorystycznych, pasujących do pozostałych dostępnych kolekcji, np. słynnych koszulek. Tarcza ozdobiona słynnym logo na wytrzymałym pasku zyskała uznanie również u sportowców.

Do produkcji dodatków firma używa sprawdzonych elementów, jak mechanizm kwarcowy, skóra, kauczuk, stal szlachetna czy inne materiały i tworzywa wysokiej jakości, dzięki czemu męski czy damski zegarek Lacoste jest inwestycją na lata. 

Od 2012 roku marka współpracuje z ONZ, zapewniając bezpieczne miejsca pracy i dbając o prawa człowieka. 

Jak nosić zegarki Lacoste?

Każdy powstający produkt prezentuje sobą sportową elegancję. Czasomierze mają nie tylko zdobić rękę, ale też przydawać się w trakcie aktywności. Dlatego zegarki Lacoste są wykonywane z trwałych materiałów. Ich największą zaletą jest fakt, że pasują praktycznie do każdego stylu, zarówno eleganckiego, jak i casualowego.

Oferta marki skierowana jest dla różnych grup wiekowych, więc w kolekcji można znaleźć modele, które mają klasyczny fason, jak i te bardziej sportowe czy eleganckie. Każda seria tworzona jest z myślą o odmiennych użytkownikach, a dodatek ma za zadanie podkreślić stylizację i być funkcjonalny. Niektóre czasomierze są wzbogacone o stoper, datownik i wykazują klasę wodoszczelności.

Postaw na oryginalne dodatki

Historia marki pokazuje, że ciężka praca, zaangażowanie i gra fair play są jednymi z jej podstawowych wartości. Produkty Lacoste – zegarki, ubrania, akcesoria – mają być przede wszystkim funkcjonalne i odpowiadać na potrzeby różnych osób. Francuska firma stawia również na ekologiczne rozwiązania i stara się iść z duchem czasu, jednocześnie zachowując swój charakter, który od lat spotyka się z dużą sympatią użytkowników. Jeśli interesuje Cię trwały, praktyczny zegarek Lacoste damski, w ofercie marki jest szeroki wybór modeli, więc z łatwością znajdziesz coś dla siebie.