Dlaczego warto wybrać materace sprężynowe?

Rodzaj wybranego materaca ma ogromne znaczenie i wpływa na komfort snu. Warto dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Jednymi z najczęściej spotykanych na rynku produktów są modele sprężynowe. U kogo sprawdzają się najlepiej? W poniższym artykule można znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zobacz!

Zalety modeli sprężynowych

W trakcie snu nie powinno dochodzić do przeciążenia stawów i kręgosłupa. Materace sprężynowe oparte na modelu kieszeniowym pozwalają na odpowiednie rozłożenie ciężaru ciała. Ich podparcie zależy od siły nacisku. Oznacza to, że:

  • dostosowują się do ciała użytkownika,
  • zachowują elastyczność punktową,
  • są odporne na zniekształcenia.

Dzięki nim można uniknąć bólu i poczucia dyskomfortu przy porannym wstawaniu. Jest to szczególnie odczuwalne u osób cierpiących na problemy ze stawami i tych, które prowadzą siedzący tryb życia. Nocą kręgosłup musi wypocząć. Ciekawym rozwiązaniem są specjalistyczne modele medyczne. Zamontowane w nich sprężyny podzielono na kilka stref różniących się od siebie twardością. Zaprojektowano je z myślą o odpowiednim podparciu dla różnych części ciała.

Idealne dla par

Jeśli chodzi o materace sprężynowe, zalety tych produktów są nieocenione. Zapewniają stabilność i można na nich liczyć na spokojny sen. Gdy jedna ze śpiących na łóżku osób się przekręca lub wstaje, druga wcale nie musi tego odczuć. Konstrukcja modelu kieszeniowego nie faluje i nie skrzypi. Z tego względu jest idealną opcją dla par. Doceniają ją także rodziny z małymi dziećmi i właściciele zwierząt, które często przechadzają się i skaczą po łóżku.

Kupujący mogą znaleźć materace sprężynowe, których cena dopasowana jest do ich budżetu. Koszt zależy od wybranego rozmiaru i technologii. Widełki są bardzo szerokie, dzięki czemu każdy wybierze rozwiązanie odpowiednie dla swoich potrzeb. Ceny za wysokiej jakości produkty oscylują w granicach od 600 do 2400 złotych.

Inwestycja na lata

Modele kieszeniowe są niezwykle wytrzymałe. Chętnie kupują je osoby, które szukają solidnych i trwałych elementów wyposażenia. Można zdecydować się na produkt z gwarancją na 15 lat. Wybierając taki wariant, masz pewność, że jest trwałą i opłacalną inwestycją. Pokrowiec z włókien wiskozowych chroni przed rozwojem pleśni, grzybów i bakterii. Zapobiega również nieprzyjemnym zapachom. Jakie inne zalety powinien mieć dobry pokrowiec? Warto wspomnieć o właściwościach antyalergicznych, które zapewniają komfort osobom zmagającym się na przykład z alergiami na roztocza.

Wysokiej jakości materac to szansa na zdrowy i relaksujący sen. Modele sprężynowe sprzyjają optymalnej pozycji kręgosłupa i są praktyczne w codziennym użytkowaniu. To dobry wybór dla osób w różnym wieku i pewna inwestycja na długie lata.