Czy owczarek szwajcarski sprawdzi się jako pupil do mieszkania?

Opisywana rasa, która została zarejestrowana w Szwajcarii (wcześniej śnieżnobiałe psy cieszyły się zainteresowaniem głównie w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych) od kilku lat zyskuje na popularności również w Polsce. Osoby zainteresowane zakupem białego owczarka powinny dobrze poznać jego charakter oraz potrzeby. Sprawdź, czy szczenięta odnajdą się w bloku.
Przeczytaj również: Panele dekoracyjne – szybki sposób na metamorfozę wnętrza
Czym kierować się przy wyborze rasy psa?
Decyzja o kupnie czy adopcji zwierzęcia domowego jest niezwykle trudna. Najlepiej, aby przyszły właściciel dokładnie określił prowadzony styl życia oraz zapoznał się z charakterystyką poszczególnych ras. Tego typu informacje są często udostępniane w czasopismach i na blogach tematycznych współtworzonych przez weterynarzy, treserów psów czy hodowców. Pod uwagę należy wziąć głównie takie czynniki jak:
Przeczytaj również: 4 powody, dla których warto postawić na ścienne panele dekoracyjne w domu
- liczba godzin spędzanych w pracy (zwierzę nie powinno pozostawać zbyt długo samo w mieszkaniu),
- posiadanie małych dzieci (najlepiej zdecydować się na rasę wykazującą cierpliwość i uległość),
- obecność innych zwierząt w domu,
- stopień aktywności psa (m.in. wymagający długich spacerów i nauki różnych sztuczek).
Krótka charakterystyka białego owczarka
Rasa wyróżnia się niezwykłą lojalnością w stosunku do właściciela, a także wysoką inteligencją i łatwością przyswajania nowych komend. Psy są również doskonałym wyborem w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Biały owczarek niemiecki jak najbardziej może zamieszkać w bloku, pod warunkiem zapewnienia mu codziennych spacerów i dodatkowych aktywności.
Przeczytaj również: Jak cieszyć się własnymi warzywami i owocami? Szklarnia ogrodowa w Twoim ogródku!
Jak dbać o owczarka szwajcarskiego?
Zwierzę należy regularnie czesać, a podczas kąpieli używać specjalnych kosmetyków przeznaczonych do białej sierści. Ponadto pupil powinien przebywać pod stałą opieką weterynarza, bowiem, mimo dobrej kondycji zdrowotnej, może być narażony na niektóre choroby, m.in. dysplazję stawów biodrowych i łokciowych czy achalazję.